Eureka Garnet
The Eureka Garnet is a monster of a heater with a cpacity of 320m2 heat output with its 3 speed fan. Invite the fire into your living room with its massive glass window to the firebrick lined 6mm steel fire box with a deep ash bed. Made in Ararat Victoria and comes with the best back 10 year firebox warranty.
| Heating Capacity | 320m2 |
|---|---|
| Heating Style | Convection |
| Efficiency | 65% |
| Emissions | 1.3g |
| Origin | Australia |
| Warranty | 10 Year |
| Log Size | 620mm |
| Dimensions | 782 x 570 x 1008mm |
| Brand | Eureka |
-

Eureka Pearl Free standing Woodheater
-
Sale!

Heatcharm i600 Series 8 Black Inc 4m Chimney Kit – Ex Display
Original price was: $5,200.00.$4,000.00Current price is: $4,000.00. -

Masport Rockwood
-
Sale!

Nectre Mk1 Pedestal Inc 4m HPF Flue Kit
Original price was: $3,649.00.$3,199.00Current price is: $3,199.00.
