Eureka Stockade Insert Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Ex Farmworld Display
The Eureka Stockade is the mid sized option in the Discovery series with a heating capacity of 240m2 with its 3 speed fan. A contemporary design with a large glass door to its 6mm steel fire box, the Stockade comes with a 10 year warranty and proudly made in country Victoria.
| Heating Capacity | 240m2 |
|---|---|
| Heating Style | Convection |
| Efficiency | 67% |
| Emissions | 1.5g |
| Origin | Australia |
| Warranty | 10 Year |
| Viewable Glass Size | 510mm x 260mm |
| Log Size | 545mm |
| Dimensions | Dimensions |
| Zero Clearance Option | Yes |
| Brand | Eureka |
-

Eureka Pearl Free standing Woodheater
-
Sale!

Heatcharm i600 Series 8 Black Inc 4m Chimney Kit – Ex Display
Original price was: $5,200.00.$4,000.00Current price is: $4,000.00. -

Masport Rockwood
-
Sale!

Nectre Mk1 Pedestal Inc 4m HPF Flue Kit
Original price was: $3,649.00.$3,199.00Current price is: $3,199.00.
