Maxiheat Geo Woodheater
Maxiheat Geo is a modern design heater with a massive landscape glass door so everyone in the house can enjoy the fire. With a heating capacity of 250m2 with its firebrick lined firebox and all with out the use of a fan. Ideal for large open areas or even covered outdoor areas.
| Heating Capacity | 250m2 |
|---|---|
| Heating Style | Radiant |
| Efficiency | 63% |
| Emissions | 0.5g |
| Origin | China |
| Warranty | 10 Year |
| Log Size | 600mm |
| Dimensions | 960 x 496 x 722mm |
| Brand | Maxiheat |
-

Eureka Opal
-
Sale!

Jindara Spectre Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $9,099.00.$8,299.00Current price is: $8,299.00. -

Maxiheat Geo Woodheater
-
Sale!

Regency Albany Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $3,849.00.$3,099.00Current price is: $3,099.00.
