Masport Clunes
Masport Clunes is a modern style heater ideal for the mid sized home. Featuring a full glass door and 2 speed fan, the Clunes will heat up to 190m2 and comes with a 10 year warranty.
| Heating Capacity | 190m2 |
|---|---|
| Heating Style | Radiant/Convection |
| Efficiency | 71% |
| Emissions | 1.4g |
| Origin | NZ |
| Warranty | 10 Year |
| Log Size | 400mm |
| Dimensions | 652 x 524 x 800mm |
| Brand | Masport |
-

Eureka Pearl Free standing Woodheater
-
Sale!

Heatcharm i600 Series 8 Black Inc 4m Chimney Kit – Ex Display
Original price was: $5,200.00.$4,000.00Current price is: $4,000.00. -

Masport Rockwood
-
Sale!

Nectre Mk1 Pedestal Inc 4m HPF Flue Kit
Original price was: $3,649.00.$3,199.00Current price is: $3,199.00.

