Blaze 905 Freestanding Woodheater
A bench mounted heater, which can be mounted in various positions. This stunning modern designed heater features a remote controlled three speed fan. Heats up to 28 Squares.
| Heating Capacity | 250m2 |
|---|---|
| Heating Style | Convection |
| Efficiency | 72% |
| Emissions | 0.74g |
| Origin | China |
| Warranty | 10 Year |
| Viewable Glass Size | 460mm x 290mm |
| Log Size | 500mm |
| Dimensions | 1320 x 515 x 940mm |
| Brand | Blaze |
-

Forge Urban Steel XL 1500 Log Holder
$257.00 -
Sale!

BOSQ Freestanding Aere 70S L – Ex Display – Inc 4m HPF Flue Kit
Original price was: $4,565.00.$3,000.00Current price is: $3,000.00. -

Ziggy Twin Grill BBQ Only Cover – Suit Classic & Elite
$79.95 -

Atomic Chicken Hot ‘N Spicy Southern Fried Chicken Coating
$17.00
