Heatilator WS18 Woodheater Inc 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
The Heatilator WS18 is from the same pedigree as the Quadrafire range, made in the USA the Heatilators feature a 15 year firebox warranty and are the most efficient range in Australia. The WS18 will heat up to 210m2 with an Australia high 85% efficiency and features 6mm steel construction and a heavy duty cast iron door.
| Heating Capacity | 210m2 |
|---|---|
| Heating Style | Radiant/Convection |
| Efficiency | 85% |
| Emissions | 1.3g |
| Origin | USA |
| Warranty | 15 Year |
| Viewable Glass Size | 380mm x 250mm |
| Log Size | 460mm |
| Dimensions | 635 x 673 x 736mm |
| Brand | Heatilator |
-

Eureka Opal
-
Sale!

Jindara Spectre Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $9,099.00.$8,299.00Current price is: $8,299.00. -

Maxiheat Geo Woodheater
-
Sale!

Regency Hume Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $4,249.00.$3,499.00Current price is: $3,499.00.
