Hergom Glance
Hergom Glance is the epitome of design with its cast iron body and glass on 3 sides giving a 180 degree view of the fire, including a full glass door. The Glance comes from the Spainish foundry and comes with a bench option or can sit upon a bench of your choice.
| Heating Capacity | 150m2 |
|---|---|
| Heating Style | Radiant |
| Efficiency | 63% |
| Emissions | 1.2g |
| Origin | Spain |
| Warranty | 5 Year |
| Log Size | 400mm |
| Dimensions | 700 x 411 x 586mm |
| Brand | Hergom |
-
Sale!

Coonara Aussie Radiant Legs Inc 4m HPF Flue Kit – Ex Display
Original price was: $2,500.00.$2,000.00Current price is: $2,000.00. -

Jindara Barossa Insert
-

Morso 7943
-
Sale!

Regency Alterra Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Ex Farmworld Display
Original price was: $3,849.00.$2,999.00Current price is: $2,999.00.


