Jindara Kimberley Insert
You'll get more heat out of the old fireplace when you put the Jindara Kimberley in to it. With a 240m2 heating capacity with its 3 speed fan, the Kimberley will reduce your wood consumption whilst keeping the hpuse warm over the colder months.
| Heating Capacity | 220m2 |
|---|---|
| Heating Style | Convection |
| Efficiency | 65% |
| Emissions | 0.3g |
| Origin | Australia |
| Warranty | 10 Year |
| Viewable Glass Size | 500mm x 225mm |
| Log Size | 515mm |
| Dimensions | Dimensions |
| Brand | Jindara |
-

Eureka Pearl Free standing Woodheater
-
Sale!

Heatcharm i600 Series 8 Black Inc 4m Chimney Kit – Ex Display
Original price was: $5,200.00.$4,000.00Current price is: $4,000.00. -

Masport Rockwood
-
Sale!

Nectre Mk1 Pedestal Inc 4m HPF Flue Kit
Original price was: $3,649.00.$3,199.00Current price is: $3,199.00.
