Jindara Kimberley Mk3 Freestanding Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Ex Farmworld Display
The Jindara Kimberley is one of the best heaters on the market. Capable of heating up 240m2 with its well sized 6mm steel firebox and 3 speed fan, the Kimberley also has amazing clearances to reduce its foot print in your home. Proudly made in Australia and features a 10 year firebox warranty.
| Heating Capacity | 240m2 |
|---|---|
| Heating Style | Convection |
| Efficiency | 69% |
| Emissions | 1.0g |
| Origin | Australia |
| Warranty | 10 Year |
| Viewable Glass Size | 500mm x 225mm |
| Log Size | 515mm |
| Dimensions | 707 x 570 x 760mm |
| Brand | Jindara |
-

Forge Urban Steel XL 1500 Log Holder
$257.00 -
Sale!

BOSQ Freestanding Aere 70S L – Ex Display – Inc 4m HPF Flue Kit
Original price was: $4,565.00.$3,000.00Current price is: $3,000.00. -

Ziggy Twin Grill BBQ Only Cover – Suit Classic & Elite
$79.95 -

Atomic Chicken Hot ‘N Spicy Southern Fried Chicken Coating
$17.00
