Masport Westcott 1000
Westcott 1000 is the smallest heater on the market at 416w x 336d x 540h but will still heat up to 50m2 with its cast iron construction, making ideal for small room, batch or gypsy wagon. Designed in NZ by Masport the Westcott series are cast in China but to Masports high standards and comes with a 10 Firebox Warranty.
| Heating Capacity | 50m2 |
|---|---|
| Heating Style | Radiant |
| Efficiency | 68% |
| Emissions | 1.1g |
| Origin | China |
| Warranty | 10 Year |
| Log Size | 250mm |
| Dimensions | 416 x 336 x 540mm |
| Brand | Masport |
-
Sale!

Coonara Aussie Radiant Legs Inc 4m HPF Flue Kit – Ex Display
Original price was: $2,500.00.$2,000.00Current price is: $2,000.00. -

Jindara Barossa Insert
-

Morso 7943
-
Sale!

Regency Alterra Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Ex Farmworld Display
Original price was: $3,849.00.$2,999.00Current price is: $2,999.00.
