Regency Montrose
The huge range of fires by Regency is complimented by the Montrose with its sleek landscape look with a huge panoramic glass door (790 x 310mm) and the Montrose is able to installed into any home with its zero clearance box. With an optional heat ducting option that can be fan assissted, the Regency Montrose can heat between 100-200m2 and has 30 & 50mm finishing trims available.
Optional local single story installation, including; delivery, installation, & standard flashing and compliance starts at $1000
| Heating Capacity | 200m2 |
|---|---|
| Heating Style | Convection |
| Efficiency | 62% |
| Emissions | 1.2g |
| Origin | China |
| Warranty | 15 Year |
| Viewable Glass Size | 790mm x 310mm |
| Log Size | 620mm |
| Dimensions | Dimensions |
| Zero Clearance Option | Yes |
| Brand | Regency |
-
Sale!

Coonara Aussie Radiant Legs Inc 4m HPF Flue Kit – Ex Display
Original price was: $2,500.00.$2,000.00Current price is: $2,000.00. -

Jindara Barossa Insert
-

Morso 7943
-
Sale!

Regency Alterra Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Ex Farmworld Display
Original price was: $3,849.00.$2,999.00Current price is: $2,999.00.
