Jindara Barossa Insert Inc FREE 4m HPF Chimney Kit – Farmworld Special
The Jindara Barossa is the mid sized option in the Discovery series with a heating capacity of 240m2 with its 3 speed fan. A contemporary design with a large glass door to its 6mm steel fire box, the Barossa comes with a 10 year warranty and proudly made in country Victoria.
| Heating Capacity | 240m2 |
|---|---|
| Heating Style | Convection |
| Efficiency | 67% |
| Emissions | 1.5g |
| Origin | Australia |
| Warranty | 10 Year |
| Viewable Glass Size | 510mm x 260mm |
| Log Size | 545mm |
| Dimensions | Dimensions |
| Brand | Jindara |
-

Eureka Opal
-
Sale!

Jindara Spectre Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $9,099.00.$8,299.00Current price is: $8,299.00. -

Maxiheat Geo Woodheater
-
Sale!

Regency Albany Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $3,849.00.$3,099.00Current price is: $3,099.00.
