Jindara Mallee
When bigger is better, the Mallee is the best. Featuring a massive glass bay window and a heating capacity of 350m2 with its 3 speed fan, the Mallee will heat any large home. Made in Ararat Victoria, the Jindara range all feature a well back 10 year firebox warranty.
| Heating Capacity | 350m2 |
|---|---|
| Heating Style | Convection |
| Efficiency | 66% |
| Emissions | 0.9g |
| Origin | Australia |
| Warranty | 10 Year |
| Log Size | 630mm |
| Dimensions | 850 x 620 x 825mm |
| Brand | Jindara |
-

Eureka Opal
-
Sale!

Jindara Spectre Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $9,099.00.$8,299.00Current price is: $8,299.00. -

Maxiheat Geo Woodheater
-
Sale!

Regency Hume Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $4,249.00.$3,499.00Current price is: $3,499.00.
