Kent Calisto Medium Inc FREE 4m Insulated Flue Kit – Farmworld Special
Kent Calisto Medium is the perfect mid sized heater that will heat up to 300m2 but with great clearances for closer installations to combustibles. With a full glass door and wood storage box, the Calisto range has the ultra modern look with a 10 year warranty and wont break the bank.
| Heating Capacity | 250m2 |
|---|---|
| Heating Style | Convection |
| Efficiency | 75% |
| Emissions | 0.6g |
| Origin | China |
| Warranty | 10 Year |
| Log Size | 370mm |
| Dimensions | 669 x 558 x 936mm |
| Brand | Kent |
-

Eureka Opal
-
Sale!

Jindara Spectre Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $9,099.00.$8,299.00Current price is: $8,299.00. -

Maxiheat Geo Woodheater
-
Sale!

Regency Hume Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $4,249.00.$3,499.00Current price is: $3,499.00.

