Maxiheat Prime 150
Perfect for small areas, the man cave or shed, an alfresco area the Maxiheat Prime 150 is powerful little radiant heater that will heat up to 150m2 with its 6mm steel firebox, and gives a great view of the fire with its large glass door.
| Heating Capacity | 150m2 |
|---|---|
| Heating Style | Radiant |
| Efficiency | 64% |
| Emissions | 0.9g |
| Origin | China |
| Warranty | 5 Year |
| Viewable Glass Size | 395mm x 215mm |
| Log Size | 400mm |
| Dimensions | 548 x 595 x 649mm |
| Brand | Maxiheat |
-

Eureka Pearl Free standing Woodheater
-
Sale!

Heatcharm i600 Series 8 Black Inc 4m Chimney Kit – Ex Display
Original price was: $5,200.00.$4,000.00Current price is: $4,000.00. -

Masport Rockwood
-
Sale!

Nectre Mk1 Pedestal Inc 4m HPF Flue Kit
Original price was: $3,649.00.$3,199.00Current price is: $3,199.00.
