Morso 1410
Morso 1410 is a compact cast iron woodheater made with exceptional craftmanship youd expect from the Danish. With a heating capacity of 90m2 is perfect for the rustic cottage or living area and features the squirrel logo synonymous with Morso.
| Heating Capacity | 80m2 |
|---|---|
| Heating Style | Radiant |
| Efficiency | 65% |
| Emissions | 1.4g |
| Origin | Denmark |
| Warranty | 10 Year |
| Log Size | 250mm |
| Dimensions | 388 x 438 x 703mm |
| Brand | Morso |
-
Sale!

Eureka Amber Inc 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $3,450.00.$2,999.00Current price is: $2,999.00. -
Sale!

Jindara Kimberley Insert Inc FREE 4m HPF Chimney Kit – Farmworld Special
Original price was: $4,449.00.$3,999.00Current price is: $3,999.00. -

Masport Rosewood
-
Sale!

Regency Bellerive Inc FREE 4m HPF Chimney Kit – Farmworld Special
Original price was: $4,249.00.$3,599.00Current price is: $3,599.00.
