Morso 6143
Morso 6143 is part of the ever popular 6100 series from the Danish made brand. With its compact cylindrical design and cast iron construction, the Morso 6143 features convenient wood storage and can be rear or top flued for a more versatile installation.
| Heating Capacity | 100m2 |
|---|---|
| Heating Style | Radiant |
| Efficiency | 65% |
| Emissions | 1.5g |
| Origin | Denmark |
| Warranty | 10 Year |
| Viewable Glass Size | 274mm x 301mm |
| Log Size | 300mm |
| Dimensions | 431 x 386 x 947mm |
| Brand | Morso |
-

Eureka Opal
-
Sale!

Jindara Spectre Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $9,099.00.$8,299.00Current price is: $8,299.00. -

Maxiheat Geo Woodheater
-
Sale!

Regency Hume Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $4,249.00.$3,499.00Current price is: $3,499.00.
