Regency Gosford Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Regency Gosford may have the same looks of locally made woodheaters, but do they have Cast Iron liners as standard or a 15 Year warranty for added piece of mind? Certainly not! Made to Regency's high standard, the Gosford will heat up to 320m2 with its powerful 3 speed fan and has a huge glass window of 576mm x 275mm for added viewing pleasure.
| Heating Capacity | 320m2 |
|---|---|
| Heating Style | Convection |
| Efficiency | 65% |
| Emissions | 1.5g |
| Origin | China |
| Warranty | 15 Year |
| Viewable Glass Size | 576mm x 275mm |
| Log Size | 520mm |
| Dimensions | 794 x 570 x 902mm |
| Brand | Regency |
-

Eureka Opal
-
Sale!

Jindara Spectre Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $9,099.00.$8,299.00Current price is: $8,299.00. -

Maxiheat Geo Woodheater
-
Sale!

Regency Albany Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $3,849.00.$3,099.00Current price is: $3,099.00.
