Regency Hume Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
The Regency Hume has a big capacity heat output coverage of up to 300m2 with 6mm steel fire box with cast iron liners and 3 speed fan. With its massive glass door of 577 x 277mm just looking at the fire will keep you warm enough, and Regency gives you a 15 year warranty on the firebox for added piece of mind.
| Heating Capacity | 320m2 |
|---|---|
| Heating Style | Convection |
| Efficiency | 65% |
| Emissions | 1.5g |
| Origin | China |
| Warranty | 15 Year |
| Viewable Glass Size | 577mm x 277mm |
| Log Size | 520mm |
| Dimensions | 769 x 539 x 859mm |
| Brand | Regency |
-

Eureka Opal
-
Sale!

Jindara Spectre Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $9,099.00.$8,299.00Current price is: $8,299.00. -

Maxiheat Geo Woodheater
-
Sale!

Regency Albany Woodheater Inc FREE 4m HPF Flue Kit – Farmworld Special
Original price was: $3,849.00.$3,099.00Current price is: $3,099.00.
